Sutjeska nastavlja borbu za opstanak

autor: Jovan Kocev

sutjeska krka

Košarkaši Sutjeske, savladali su ekipu Krke, rezultatom 87:81,  u utakmici 23. kola ABA Lige.

Pred više od 2000 gledalaca u S.C “Nikšić”,  momci u bijelim dresovima obezbijedili su vrlo važnu, možda i jednu od ključnih pobjeda u borbi za opstanak.

Najefikasniji igrač susreta bio je Ive Ivanov (Krka) sa 21. poenom, a pratio ga je junak pobjede za Nikšićane Nikola Pavlićević, koji je upisao 20.

Dvocifren učinak kod domaćih imali su Albijanić i Spasojević sa 13, odnosno Raš sa 12 poena.

Kod gostiju su se, pored Ivanova istakli Lapornik sa 16 i Rebec sa 12 poena.

Nikšićani su vodili tokom većeg dijela utakmice.

Na poluvremenu, razlika je bila plus 17, da bi u poslednjoj četvrtini Krka prestigla vođstvo domaćina, i na kraju stigla do produžetka.

U sastavu “plavih” zbog bolesti nije bilo Nemanje Vranješa.

U narednom 24. kolu ekipa iz grada pod Trebjesom gostovaće evroligašu, ekipi Crvene zvezde Telekom.