Partizan blizu konačnog cilja

autor: Dušan Babić

partizan na kraju utk

Košarkaši Partizana NIS ostvarili su važnu pobjedu u okviru 23.kola ABA lige. Beograđani su pred punim Pionirom savladali Zadar 87:76 (25:18, 16:27, 23:13, 23:18).

“Crno-bijeli” su jako dobro otvorili utakmicu. Agresivnom odbranom i “lakim”poenima već pri kraju 1. četvrtine na semaforu je bilo 21:9 u korist domaće ekipe.
Zadrani su se brzo konsolidovali, i uz odličan šut za tri poena  stigli do preokreta, te na poluvrijeme otišli sa prednošću 45:41.
Gosti su dobro otvorili drugo poluvrijeme, i povećali vođstvo na 41:49, da bi nakon toga izabranici Aleksandra Džikića zaigrali po receptu iz prve četvrtine i uzvratili serijom 18:2 (59:51 u 28. minutu).
Do kraja trećeg perioda igralo se koš za koš (64:58).
U poslednjem kvartalu Zadrani su izgubili snagu, pokvarili procenat šuta za tri poena (0/12), da bi domaćin to iskoristio, i lakim poenima, a na kraju i trojkama Vilsona, Cvetkovića i Murića mirno priveli utakmicu kraju.
U redovima “crno-belih” najefikasniji je bio Edo Murić sa 20 poena i sedam skokova, Džons je ubacio 17 poena i sedam skokova.
cvetkovic
 U ekipi Partizana istakao se i Aleksandar Cvetković, koji je postigao 15 poena (2/2 sl.bacanja, 2/2 za dva, 3/3 za tri,), uz tri asistencije i dvije izgubljene lopte.
Kod gostiju Glen Kozi je zabilježio 19 poena, dok je Boris Barać upisao 15 poena i sedam skokova.

PARTIZAN NIS – ZADAR 87:76

DVORANA: Pionir. Glrdalaca: 6.000. Sudije: Javor, Petek, Krejić (sva trojica iz Slovenije).

PARTIZAN NIS: Cvetković 15, Aranitović, Džons 17, Murić 20, Marinković 4 (6sk), Vitkovac, Đumić 8 (5sk), Magdevski, Milutinović 7, Vilijams 6, Vrabac 4, Vilson 5 (4as).

ZADAR: Bašić 5 (5as), Kozi 19, Šango, Kraljević 6 (5sk), Delaš 8, Špaleta, M. Ramljak 9, Bošnjak 7, Marinković (6sk), barać 15, I. Ramljak (5sk).

Po četvrtinama: 25:18, 16:27, 23:13, 23:18.

Partizan u narednom kolu gostuje Tajfunu, a Zadar Igokei.